Металург доби тешки противници во претстојната сезона на ЛШ

Металург доби релативно тешка група во Лигата на шампионите, но и доста тежок распоред, според кој прво ја пречекува екипата на ПСЖ.Ова е распоредот за сезоната 2014/15:
24.-28.09.2014 Металург – Пари Сен Жермен
01.-05.10.2014 Квалификант – Металург
08.-12.10.2014 Загреб – Металург
15.-19.10.2014 Металург – Кил
12.-16.11.2014 Натурхаус ла Риоха – Металург
19.-23.11.2014 Металург – Натурхаус ла Риоха
26.-30.11.2014 Пари Сен Жермен – Металург
03.-06.12.2014 Металург – Квалификант
11.-15.02.2014 Кил – Металург
18.-22.02.2014 Металург – ЗагребОва е распоредот за сезоната 2014/15:
24.-28.09.2014 Металург – Пари Сен Жермен
01.-05.10.2014 Квалификант

Пронајдете не на следниве мрежи: