Металург го декласираше Сегед

Македонија има одлична можност да не само Вардар, туку во ракометната Лига на Шампиони како претставник го има и тимот на Металург.Екипата од Автокоманда го декласираше унгарскиот Пик Сегед со резултат 26-16.
На полувремето од натпреварот, резултатот гласеше 13-11.
Вреди да се напомене дека сите делови од играта на Металург функционираа фантастично, и одбраната, а секако и нападот, резултатот говори се чини се.
Манасков со постигнати шест погодоци беше најефикасен, Вугринец со пет погодоци беше веднаш зад него, Атман и Мојсовски забележаа по четири погодоци за екипата на Металург.
Фото: ekipa.mkЕкипата од Автокоманда го декласираше унгарскиот Пик Сегед со резултат 26-16.
На

Пронајдете не на следниве мрежи: