Металург неверојатен: Скоро 10 месеци „каталонската машина“ незнаеше за пораз!

Од првите денови на јуни минатата година и поразот на Барселона во финалето на Лигата на шампионите од Хамбург, од тогаш во сите натпреварувања каталонскиот тим газеше се пред себе, се до последениот меч од групната фаза на Лигата на шампионите, со тимот на Металург. Ова е прв пораз на Барселона во мечеви со македонски претставник во европските купови.
Барселона оваа сезона настапи во Купот на Каталонија, Супер Глоуб, шпанскиот Суперкуп, шпанскиот Лига Куп, Лигата на шампионите и во Асобал-лигата. 
Повеќе на: sport365.mkОва е прв пораз на Барселона во мечеви со македонски претставник во европските купови.
Барселона оваа сезона настапи во Купот на Каталонија

Пронајдете не на следниве мрежи: