Металург убедливо поразен од Кил

Попладнево македонскиот вицешампион беше поразен од германскиот Кил во реваншот за влез во полуфиналето на лигата на шампионите со резултат 36:24 во корист на Кил.Ренато Вугринец 7 пати ја затресе мрежата на противничкиот тим, а истото го стори и Лука Циндриќ дури 6 пати.
И кај двата тима беа регистрирани прекршоци кои резултираа со црвен картон за Вугринец и Кеџо од наша, и Винкер од германска страна.
Вредно за споменување е и дебито на 18-годишниот Филип Талески, кој на мечот против Кил постигна друи 3 погодоци.Ренато Вугринец 7 пати ја затресе мрежата на противничкиот тим, а истото го стори и Лука Циндриќ дури 6 пати.
И кај двата тима беа регистри

Пронајдете не на следниве мрежи: