Мислите дека Ана е убава? Чекајте само да ја видите мајка ѝ!

Loading...

Најубавата тенисерка ѝ го честитала својот роденден на мајка ѝ со убава порака на Твитер. Ана Ивановиќ покрај тоа споделила и едно селфи со својата мајка, а многумина искоментирале дека изгледаат како сестри!„Денес ја славам својата мајка, мојата најголема поддршка,  мојата  инспирација и  мојата потпора. Среќен роденден Мамо“, напишала Ана покрај сликата, на која мајката и ќерката уживаат во  возење велосипед.
Мајката на Ана има широка насмевка, токму како и тенисерката, а фановите веднаш прокоментираа дека изгледа многу помлада. Покрај тоа ѝ упатиле и убави желби и честитки поради што мајката малку се посрамила.
„Мојата мајка   поруменила од сите убави твитови кои ѝ ги испративте“, додала Ана.
Инаку, тенисерката  сега ужива откако испаднала во првиот круг на US Open.

 
„Денес ја славам својата мајка, мојата најголема поддршка,  мојата  инспирација и  мојата потпора. Среќен роденден Мамо“

loading...
Loading...