Младинците се сместија во луксузен хотел во Сопот и веднаш се пофалија на социјалните мрежи

Младинската фудбалска репрезентација на Македонија вчера пристигна во Полска и се смести во Сопот.По неколкучасовен пат, со чартер лет, младинците пристигнаа на полско тло и се сместија во луксузниот хотел „Мериот“ од кој имаат навистина прекрасен поглед.
Сопот инаку ќе биде „базата“ на нашата репрезентација, а натпреварите ќе се играат во Гдиња и Бидгошч.Македонија се наоѓа во група заедно со Шпанија, Србија и Португалија, а првиот меч на ЕП го играме на 17 јуни кога од 20.45 часот се соочуваме со „фуријата“.
Едини од оние кои први се пофалија на социјалните мрежи се фудбалерите Давид Бабунски, Петар Петковски како и Дарко Велковски.

По неколкучасовен пат, со чартер лет, младинците пристигнаа на полско тло и се сместија во луксузниот хотел „Мериот“ од кој имаат навис

Пронајдете не на следниве мрежи: