Младите одбојкарки ќе се борат за учество на завршниот турнир.

Во сабота одбојкарките на Одбојкарски клуб Куманово, во категорија на кадетки (1998 и помлади) гостуваат на екипата на 11 Октомври Волеј во Прилеп.Овој натпревар е во рамките на четврт-финалето на првенството на Одбојкарска федерација на РМ, и ќе се оддржи во салата на МСУ “ Ѓ.Петров“ Прилеп со почеток во 17:00 ч.
Со самиот пласман во 8 најдобри екипи во Македонија, младите одбојкарки од нашиот град остварија голем успех, сметајќи дека оваа е прва сезона во која ОК Куманово се натпреварува во оваа категорија. Реванш натпреварот е начелно закажан за 03/04 мај 2014г. во Куманово.
Извор: Kumanovo NewsОвој натпревар е во рамките на четврт-финалето на првенството на Одбојкарска федерација на РМ, и ќе се оддржи во салата на МСУ “ Ѓ.Петров&ldq

Пронајдете не на следниве мрежи: