Мојс: Мурињо, бадијала се мачиш…

Тренерот на екипата на Манчестер Јунајтед, му порача на Жозе Мурињо да не го губи времето со Вејн Руни.Тренерот на Манчестер Јунајтед е дециден околу тоа дали Вејн Руни ќе го напушти тимот или не, тој вели дека Челзи нема потреба да го губи времето на Руни, посебно Мурињо нема што да бара за овој евентуален трансфер, бидејќи такво нешто нема да се случи.
„Му кажавме неколку пати да не губи време на сево ова, Руни никогаш нема да премине во Челзи“ изјави Мојс.
Тимот на Челзи веќе два пати безуспешно испраќаше понуди за ангажман на Вејн Руни, но и двете понуди беа одбиени, низ англиските медиуми кружи информација дека Мурињо нема да застане на тоа, наводно тој би испратил уште една солидна понуда за ангажман на англискиот репрезентативец.Тренерот на Манчестер Јунајтед е дециден околу тоа дали Вејн Руни ќе го напушти тимот или не, тој вели дека Челзи нема

Пронајдете не на следниве мрежи: