Мојс: Видиќ е спремен да се врати во тимот, му беше потребен одмор

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс денеска изјави дека капитенот Немања Видиќ е спремен да се врати во тимот после потресот на мозокот кој го доживеа пред две седмици на натпреварот со Арсенал.„После потресот на мозокот на Видиќ најпотребен му беше одмор. Доби прилика да се одмори и сега е спремен да се врати. Најважно е да е сè во ред“, изјави Мојс за официјалниот сајт на клубот.
Јунајтед во 12. коло од Премиер лигата во недела од 17 часот гостива кај Кардиф, а Мојс очекува победа.
 
„После добрите резултати имаме желба да напредуваме, имавме репрезентативна пауза, во форма сме и се чувствуваме добро и сигурно пред остатокот од сезоната“, рече Мојс.„После потресот на мозокот на Видиќ најпотребен му беше одмор. Доби прилика да се одмори и сега е спремен да се врати. Најважно е да е с&egra

Пронајдете не на следниве мрежи: