Монако демантира: Нема никакви проблеми, Фалкао останува!

Француски Монако ги демантираше шпекулациите дека наводно поради големи даноци ќе мора да се ослободи од колумбискиот интернационалец Радамел Фалкао.Во јавноста, во одредени медиуми се појави шокантна сторија која навидум изгледаше до некаде и реална. Имено, се велеше дека францускиот тим би можел уште ова лето да се ослободи од Радамел Фалкао, поради високите даноци.
Фалкао токму овој преоден трансфер период пристигна во екипата на Монако од тимот на Атлетико Мадрид за сума од 60 милиони евра.
Според шпекулациите кои беа пренесувани од страна на шпанските медиуми, се шпекулираше дека наводно Монако на име данок за овој фудбалер би можел да плати околу 100 милиони евра, сума која секако е огромна за кој и да е фудбалски клуб.
Сепак, од францускиот тим излегоа со демант за овие шпекулации пласирани во шпанските медиуми.Во јавноста, во одредени медиуми се појави шокантна сторија која навидум изгледаше до некаде и реална. Имено, се велеш

Пронајдете не на следниве мрежи: