МОНСТРУМ: Силувал и убил две жени кои ги држел како робинки во подрумот!

Ли Хао од провинцијата Хен во Кина држел шест жени во подрумот во својата куќа, а две од нив убил пред да го откријат. Монструмот е уапсен, а после судењето над него е извршена смртна казна.Во Кина денес е извршена смртна казна над Ли Хаом(36) кој две години држел шест жени во подрумот во својата куќа, а две од нив убил пред да биде откриен.
Ова злосторство ја шокирало целата нација. Ли Хао бил осуден на смртна казна во 2012 година поради убиство и силување.
Агенцијата Ројтерс пренела дека Ли бил уапсен веднаш откако се дознало за убиството на двете жени, чии тела ги закопал во подрумот.
Тој ги киднапирал шестте жени кои работеле во ноќни клубови и караоке барови, и потоа ги затворил во својот подрум каде многу пати ги злоупотребувал сексуално.
Ли своите жртви ги исцрпувал давајќи и оброк само еднаш во два дена, бидејќи така сакал да го спречи нивното бегство.

Кинезот им дозволувал на своите жртви да излегуваат од подрумот само кога ги продавал нивните сексуални услуги на други мажи. Но, за среќа една од жените успеала да побегне и да го пријави во полиција.
Полицијата ги ослободила трите заробенички и ги пронашла двете закопани тела, додека едната од нив ја уапсиле поради сомнеж дека помогнала во убиството на двете жени.
Ли Хао има малолетен син и сопруга која тврдела дека не била свесна што се случува во подрумот се додека полицијата не го уапсила нејзиниот маж.Во Кина денес е извршена смртна казна над Ли Хаом(36) кој две години држел шест жени во подрумот во својата куќа, а две од нив убил пред да биде от

Пронајдете не на следниве мрежи: