Морати продаде 75% од акциите на Интер

Претседателот на италијанскиот калчолигаш Интер, Масимо Морати, се согласи да прифати продажба на 75% од акциите на Интер.
Морати ќе продаде 75% од акциите на интер за 300 милиони евра.
Како што пренесува „Газета Дело Спорт“, договорот е веќе постигнат, па се чини дека италијанскиот калчолигаш е веќе во сопственост на Ерик Тохир.
Индонезискиот бизнисмен Ерик Тохир доби 75% од акциите на Интер за 300 милиони евра, па фановите на овој тим веќе на големо се надеваат дека Интер ќе се врати на старите победоносни патеки.
Инаку што се однесува до Тахир, тој има дел од сопственоста на Филаделфија (НБА клубот), и сопственик е на поголемиот дел на акции на екипата на ДС Јунајтед (МЛС лигата).Претседателот на италијанскиот калчолигаш Интер, Масимо Морати, се согласи да прифати продажба на 75% од акциите на Ин

Пронајдете не на следниве мрежи: