Мундијалското финале ќе го обезбедуваат над 26.000 полицајци

Над 26.000 полицајци ќе бидат ангажирани при обезбедувањето во финалниот натпревар на СП 2104, кој во недела се игра меѓу Аргентина и Германија, на Маракана.На финалето во Рио де Жанеиро се очекува да има околу 100.000 аргентински навивачи.
Според пишувањата на бразилските медиуми, за безбедноста на финалето се ангажирани и 10.000 припадници на воената полиција. На натпреварот ќе учествуваат меѓу 10 и 15 државници.Финалето меѓу Германија и Аргентина се игра во недела во 21 часот.На финалето во Рио де Жанеиро се очекува да има околу 100.000 аргентински навивачи.
Според пишувањата на бразилските медиуми, за безбедност

Пронајдете не на следниве мрежи: