Мурињо е новиот тренер на Јунајтед

Жозе Мурињо потпиша договор за следните три сезони да биде новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, објави Скај Спортс.Португалецот ги потпиша документите во хотел во централен Лондон околу 5 часот попладнево, со што го наследи Луј ван Гал како нов шеф на Олд Трафорд.
Скај Спортс ја објави веста откако Мурињо се вратил во неговиот дом со документите во рака и шише црвено вино, по средбата со Ед Вудвард.Португалецот ги потпиша документите во хотел во централен Лондон околу 5 часот попладнево, со што го наследи Луј ван Гал како нов шеф на Олд Трафор

Пронајдете не на следниве мрежи: