Мурињо е подготвен да владее со Челзи

Предводникот на лондонските „Сини“, Жозе Мурињо, изјави дека клубот е со квалитет со кој може да владее со Премиер лигата.„Можеме да се гордееме со тим по желба. Состав за пофалба, со кој што ќе владееме со Премиер лигата“, вели искусниот фудбалски стручњак од Португалија.
„Фудбалерите се млади и талентирани. Тимот е речиси совршен, среќен сум што го предводам“, додава Мурињо за медиумите.
Португалецот е задоволен од составот, пред се што на располагање му се искусните.
„Задоволен сум што луѓето од Челзи ги доведоа фудбалерите кои ми беа желба. Одлично е што сме квалитетни“, заклучи Мурињо.
Клубот од „Стемфорд Бриџ“ во Премиер лигата ќе тргне со напреварот на гости против ривалот Барнли.
Предводникот на лондонските „Сини“, Жозе Мурињо, изјави дека клубот е со квалитет со кој може да владее со Премиер лигата.„Можеме да се гордееме со тим по желба. Состав за пофалба, со кој што ќе владееме со Премиер лигата“, вели искусниот фудбалски стручњак

Пронајдете не на следниве мрежи: