Мурињо го доведува Варан во Челзи?

Според најновите информации кои се пласираат во јавноста, се вели дека младиот дефанзивец на кралскиот клуб, Рафаел Варан, би можел да премине во англискиот премиерлигаш Челзи.Се претпоставува дека цената за овој дефанзивец изнесува приближно околу 25 милиони фунти, па се чини дека сето тоа нема да претставува проблем за Челзи доколку има желба да го ангажира во своите редови.
Варан минатата сезона „под палката“ на Мурињо одигра 33 натпревари за Реал Мадрид, а се чини дека најдобриот негов натпревар во ланската сезона беше оној против екипата на Барселона во Купот на Шпанија.
Токму кај Мурињо, овој млад дефанзивец доби огромна доверба, па тука е шансата на португалскиот стратег да направи нешто околу овој евентуален трансфер.Се претпоставува дека цената за овој дефанзивец изнесува приближно околу 25 милиони фунти, па се чини дека сето тоа не

Пронајдете не на следниве мрежи: