Мурињо: Ја одбив понудата од Англија за селекторската позиција

Жозе Мурињо откри дека пред 5 години имал интересна понуда од страна на една мошне силна фудбалска репрезентација.Мошне контроверзниот и секогаш интересен за целата фудбалска јавност, Жозе Мурињо, за јавноста откри една мошне интересна вест која сигурно е топ тема меѓу спортските светски медиуми.
Имено, Мурињо во 2007-мата година добил понуда да биде селектор на Англиската фудбалска репрезентација, но истата португалецот ја одбил, а како причина за тоа наведил дека немал временски простор меѓу натпреварите во текот на годината.
„Во тоа време во мојата глава ми се вртеа премногу проблеми, проблем ми беше како да се мотивирам да бидам селектор на Англија, а таа работа искрено не ме мотивираше. Што да правам? Во текот на денот не би можел да работам на тренинзите, туку би морал да одам да барам играчи по клубовите и да ги следам нивните натпревари, би морал во текот на викендите да ги следам првенствените натпревари за да ги анализирам играчите“ вели Мурињо. Мошне контроверзниот и секогаш интересен за целата фудбалска јавност, Жозе Мурињо, за јавноста откри една мошне интере

Пронајдете не на следниве мрежи: