Мурињо кон Ди Мариа: Не се трудиш воопшто

Во соблекувалната по мечот со Осасуна било баш „бурно“. Португалскиот стручњак на клупата на Реал, со замерки за играта на Ди Мариа.
Реал не шутна на голот во Памплона, но Мурињо ги бранеше играчите по ремито без голови.
„Не можам да ги критикувам, дадоа се од себе“ изјави Мурињо.
Но, во прашање била само приказна за новинарите.
Во медиумите произлезе информација дека Мурињо го нападнал Ди Мариа по мечот.
„Требаше да ти е срам, не се трудиш воопшто, незаинтересиран си, се гледа тоа на твојата игра. Заработуваш многу, играш слабо, многу беше подобар кога имаше помала заработка“ му кажал Жозе Мурињо на Ди Мариа.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Во соблекувалната по мечот со Осасуна било баш „бурно“. Португалскиот стручњак на клупата на Р

Пронајдете не на следниве мрежи: