Мурињо кон Руни: Имаш точно 48 часа

Португалскиот стратег од клупата на Челзи, му даде јасно дознаење на Вејн Руни за доколку сака да го напушти Манчестер Јунајтед има точно 48 часа.Жозе Мурињо го сочека крајот од дербито во англиската премиер лига меѓу Манчестер Јунајтед и Челзи кое заврши со резултат 0-0, за да потоа постави ултиматум во врска со евентуалниот трансфер на Вејн Руни во Челзи.
Мурињо јасно стави дознаење дека нема намера повеќе да чека, категоричен е дека Вејн Руни сакал да си замине од Манчестер Јунајтед, па сега сака дефинитивен и конечен одговор од Манчестер Јунајтед во врска со овој евентуален трансфер.
„Пред нас се 24 до 48 часа за да ја завршиме целата оваа работа. Ние се обидуваме да го доведеме играчот од клубот кој се чини дека не сака да го продаде. Ние немаше ниту да се обидеме да го ангажираме доколку тој ставеше јасно дознаење дека не сака да си замине од Манчестер Јунајтед“ вели Мурињо ставајќи дознаење дека во последните 48 часа ќе биде конечен расплетот околу сагата со Вејн Руни.Жозе Мурињо го сочека крајот од дербито во англиската премиер лига меѓу Манчестер Јунајтед и Челзи кое заврши со резул

Пронајдете не на следниве мрежи: