МУРИЊО ОТКРИ: Еве зошто Гвардиола нема коса

Португалскиот стратег Жозе Мурињо откри зошто тренерот на Баерн Минхен Пеп Гвардиола нема коса.Кога уживате во она што го работите во животот, тогаш не ја губите косата, а погледнете го Гвардиола. Пеп не ужива во фудбалот како што вели. Секој 40-годишен маж кој е ќелав го мрази својот живот и работата – изјави Мурињо.
Мурињо и Гвардиола водат голема војна уште од периодот кога ги водеа Реал Мадрид и Барселона.Кога уживате во она што го работите во животот, тогаш не ја губите косата, а погледнете го Гвардиола. Пеп не ужива во фудбалот како што вели. Секој

Пронајдете не на следниве мрежи: