Мурињо: Тери? Тој ќе мора да се избори за место во тимот…

Старо-новиот тренер на англискиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо, му порача на дефанзивецот Џон Тери дека ќе мора да се избори за место во тимот.
Мурињо освен на Тери, тоа им го порача и на сите останати фудбалери на екипата на Челзи.
„Тој нема загарантирано место во тимот, и тоа тој го знае.Единствено нашето пријателство е безбедно, но професионализмот е веќе друга работа“ изјави Мурињо.
„Искрен сум со сите, и мислам дека тоа ќе се цени, во фудбалот морате секојдневно да се докажувате“ вели Жозе Мурињо.
Мурињо претходно три години беше тренер на англискиот премиерлигаш.Старо-новиот тренер на англискиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо, му порача на дефанзивецот Џон Тери дека ќе мора да

Пронајдете не на следниве мрежи: