МВР без детали за сквернавењето на православните гробишта во Љуботен

Министерството за внатрешни работи (МВР) не соопштува никакви детали за синоќешниот инцидент во село Љуботен, каде беа сквернавени православните гробишта.Во полицискиот билтен од МВР денеска само соопштуваат дека вчера во 19,30 часот, А.Б. пријавил дека на православните гробишта во с.Љуботен, од страна на непознати сторители биле оштетени повеќе надгробни плочи.
-По излегување на местото на настанот било констатирано дека се оштетени 27 гроба. По наредба на Јавен обвинител увид на лице место ќе се врши во текот на денешнниот ден, стои во билтенот.Во полицискиот билтен од МВР денеска само соопштуваат дека вчера во 19,30 часот, А.Б. пријавил дека на православните гробишта во с.Љуботен, од

Пронајдете не на следниве мрежи: