На Лацио му се заканува „затворање на стадионот“

Екипата од Рим, Лацио, повторно е обвинета од страна на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) поради расистичките навреди на навивачите, по четврт пат во Лига Европа оваа сезона, па италијанскиот тим е соочен со затварање на стадионот.
Навивачите на Лацио, последниот инцидент го направија за време на натпреварот со Борусија од Менхенгладбах, кога нивниот тим победи со конечен исход на мечот од 2-0.
Дисциплинската комисија на УЕФА ќе направи состанок во текот на утрешниот ден и ќе се разговара на тема „обвинувањата кон Лацио“, а како предмет во целата оваа работа влезе и фрлањето предмети од страна на навивачите на терен, како и лошата организација на „Олимпико“.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Екипата од Рим, Лацио, повторно е обвинета од страна на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) поради расистичките на

Пронајдете не на следниве мрежи: