На овие хороскопски знаци ЌЕ ИМ СЕ ВРАТИ старата љубов до крајот на летото!

Loading...

Ѕвездите ни предвидуваат занимлив август и уште поинтересен септември. Сепак нема сите знаци да имаат подеднакво среќа и на некои ќе им биде посебно бурно при крајот на летото.Погледнете во продолжение на кои знаци ќе им се врати старата љубов и кои ќе имаат прилика уште еднаш да ги оживеат старите емоции…
Лав
Лавови, подгответе се за возбудливо лето што дополнително ќе ви донесе голем број прилики што нема да знаете што точно да одберете. Поради Венера што се наоѓа во вашиот знак ќе бидете забележани каде и да се појавите, така што ниту старата љубов нема да му одолее на вашиот шарм. Добро размислете дали да му пружите на поранешниот партнер уште една шанса или можеби да впловите во нови води. Поради Марс што во август ќе влезе во вашата петта куќа ќе бидете во дилема, но што и да одберете нема да се покаете затоа што ова е само ваше лето!

Вага
Иако сѐ ви беше бурно на почетокот на летото, сепак таа ситуација ќе се промени. За среќа, или за жал ќе ги имате сите предиспозиции поранешниот партнер да се покае и да ви побара друга шанса. Секако вие ќе треба да одлучите што да правите. ОД 9-ти септември Јупитер влегува во вашиот знак и ветува добри аспекти и задоволство на љубовен план.
Стрелец
По турбулентниот почеток на годинава, ова лето носи подобрување на љубовен план. Кога Марс на почетокот на август ќе влезе во вашиот знак, ќе дојде до долгоочекуваните пораки и покајување од страна на поранешниот партнер или некоја личност што ве повредила. Не дозволувајте да ве поремети и не носете никакви одлуки ако не сте сигурни дека овој пат нешто ќе биде поинаку. Јупитер на 9-ти септември влегува во вашата 11-та куќа, поради што се ќе биде покристално и појасно, а можно е и да се вљубите како никогаш досега.Погледнете во продолжение на кои знаци ќе им се врати старата љубов и кои ќе имаат прилика уште еднаш да ги оживеат старите емоции…

loading...