Награди за Audi од јануари и февруари

Loading...

Audi ја одбрани својата титула на DEKRA – Извештај за користени возилаВо овогодинешниот извештај на DEKRA за користени возила Audi A6 ја одбрани титулата „Најдобар од сите класи“. Audi А6 исто така, го презеде првото место во категоријата  Висока средна класа / Висока класа. Audi ТТ го освои првото место во категоријата Спортски автомобил /кабриолет, додека пак Audi Q5 беше избран за најдобар SUV. DEKRA извештајот за користени автомобили се прави врз основа на резултатите добиени од 15 милиони тестирања на возилата.
Двојна победа за Audi – „Најдобри автомобили за 2017 година“
Аudi однесе дома двете награди освојувајќи ги првите места на натпреварот „Најдобар автомобил за 2017 година“. Audi А1 го освои првото место во својата  категорија според анкетата спроведена меѓу читателите на магазинот „Auto Motor und Sport“. Audi А3 ја освои наградата во компактната класа. Читателите на популарното автомобилско списание ги избраа нивните омилени автомобили од единаесет категории и од вкупно 378 модели. Церемонијата на доделувањето се одржа по 41 пат.Во овогодинешниот извештај на DEKRA за користени возила Audi A6 ја одбрани титулата „Најдобар од сите класи“. Audi А6 исто та

loading...
Loading...