Најбизарните смртни случи во историјата

Loading...

Животот на секој човек е уникатен. Никој не може да ја предвиди сопствена смрт, но овие 19 луѓе не ни можеле да претпостават како ќе умрат.-Русинката Fagilyu Mukhametzyanov умрела на сопствениот погреб од срцев удар, бидејќи докторите претходно ја прогласиле за мртва.
-Младата новопечена невеста, Maria Pantazopoulos од Монтреал, се удавила во текот на фотографирањето на сопствената свадба, кога паднала во ракијата.
-David Pendleton загинал кога на погребот на неговата жена, надгробниот споменик паднал врз него.
-Еден тинејџер буквално скокнал во смртта, тој скокнал во вода полна со пирани.
-Danny Vanzandt пронајден е мртов во својот дом, како наводна жртва на спонтано согорување.
-Ilda Vitor Maciel од Рио де Женеиро, загинала откако и била инјектирана супа.

-Проповедникот Ilda Vitor Maciel, љубител на змии, умрел од убодот на една од неговите змии во црквата.
-William Martinez починал за време на секс во тројка со еден маж и една жена.
-Brian J. Parry се испукал самиот себеси за време на предавањето за безбедно користење на пиштол и починал од здобиените рани.
-Една Швеѓанка била убиена од нејзината косилка за трева.
-Edward II, кралот на Англија, умрел откако вжештено железо му било забиено во задникот.
-Во 1479 година, англискиот војвода George Plantagenet, бил погубен со потопување во буре со вино, за да се удави во него.
-Во 1771 година, кралот на Шведска Adolf Fredrik се прејал до смрт.
-Девет луѓе загинаа во “Лондонската пивска поплава” во 1814 година.
-Во 1940 година, Marcus Garvey умре откако доживеа два инфаркти при читањето на неговите прерано направени некролози.
-Професионалниот тркач Alan Stacey, загинал на Белгиското Гранд При, откако ја изгубил контролата на возилото поради птицата која му слетала на лицето.
-Во 1947 година, Basil Brown починал од пијанство, откако се препил со сок од морков.
-Целата фудбалска репрезентација во Демократска Република Конго загинала од гром. Цел домашен тим преживеал.
-Русинот Vladimir Ladyzhensky умрел во текот на Светскиот шампионат за престој во сауна, откако поминал 6 минути во сауна.-Русинката Fagilyu Mukhametzyanov умрела на сопствениот погреб од срцев удар, бидејќи докторите претходно ја прогласиле за мртва.
-Младата

loading...
Loading...