Најдобрите парови во хороскопот!

Loading...

Односот помеѓу Лавот и Овенот никогаш нема да биде  досаден затоа што двата знака уживаат во забавата, но и во взаемната љубов, додека Ракот на Девицата и пружа емоционална сигурност во која таа ужива.Овен и Водолија
Водолијата сака независност и еднакво е жестока како и Овенот, но иако проблеми секогаш има, тие едноставно не можат еден без друг бидејќи се привлекуваат како магнет. Најголем проблем може да биде ако Овенот сака да доминира во врската,  што гордата Водолија никогаш нема да го дозволи.
Овен и Близнаци
Оваа врска е секогаш страствена. Тие се неуморни, активни и секогаш трагаат по нешто ново. Проблем ќе настане ако Овенот сака да биде лидер. Но, во тој случај Близнаците ќе треба да научат да живеат со тоа. Оваа врска е совршена бидејќи меѓусебно се надополнуваат. Овенот е драматичен, а Близнакот приземјен.
Овен и Лав
Двата знака се ексентрични и страствени. Совршено се согласуваат во кревет. Врската ќе ја надополнаат со одличната смисла за хумор. Можен е проблем кога Овенот ќе почувствува дека веќе не е доминантен, а Лавот потајно ја сака таа улога. Но, ако го надмнат тоа и се одлучат за компромис, оваа врска брзо може да се круниса со брак. Ќе направат се за врската и бракот да успее.
Овен и Стрелец
Оваа љубовна приказна има голем потенцијал. Овенот е интензивен, додека Стрелецот сака забава. Двата знака се физички и емоционално силни и подготвени за компромис. Постојано треба да имаат активности кои ќе го потхрануваат нивниот натпреварувачки дух. Но, токму тој може да ги одведе на друго место и кај друга личност….
На Бикот најмногу му одговараат Ракот, Девицата, Рибите и Јарецот.
Бик и Рак
Биковите  и Раковите се многу компатибилни што се однесува на љубовниот однос. Биковите сакаат да пружаат неограничена љубов а Лавот тоа го цени. Ракот сака да биде сакан, ценет и заштитен, а Бикот може да му го пружи сето тоа. Двата знака сакаат тивки и мирни вечери.
Бик и Девица
Девиците се познати по својата практичност и желбата за совршенство, затоа Биковите се нивни идеални партнери, тие ги испонуваат нивните високи стандарди. Двата знака се романтични и уживаат во тивки вечери со свеќи. Проблем може да настане кога Бикот ќе го изгуби интересот за секогаш совршената Девица.
Бик и Јарец
Овие знаци се совршени еден за друг. Многу се темелни  дури и кога ќе се заљубат не губат глава. Најважно им е  семејството и домот, па многу брзо ќе се одлучат за семејство. Почит, взаемна љубов и искреност се особини кои ги ценат двата знака. Единствениот проблем со кој може да се соочат е рутината.
Повеќе на следниот ЛИНКОвен и Водолија
Водолијата сака независност и еднакво е жестока

loading...
Loading...