Најдобрите шопинг-дестинации во светот

Loading...

Септември е идеално време за шопинг. За сите шопингохоличарkи ова се најдобрите шопинг – дестинации во светот!Берлин
Германската престолнина е одлична дестинација за сите кои сакаат квалитетен и ефтин шопинг. Олеснителна околност е што можете да изнајмите соба по сосема пристапна цена. Брендовите во познатиот шесткатен трговски центар KaDeWe ќе ги задоволи дури и најистенчените вкусови на модните зависници.
Бангкок
Главниот град на Тајланд ќе ве импресионира со раскошниот трговски центар  Siam paragon и огромниот пазар  Chatuchak каде може да најдете квалитетни парчиња по пристапни цени. Пазарот за чија обиколка ќе ви биде потребен цел ден секојдневно го посетуваат околу 200 илјади луѓе.
Милано
Не залудно Милано се нарекува претстолнина на модата бидејќи тука може да се пронајдат речиси сите од светки познатите брендови. За време на познатите сезони на попуст тука може да купите луксузно парче облека со попуст од дури 30%.
Њујорк
За сите љубители на светските метрополи Њујорк е идеална шопинг – дестинација. На само 100 километри одалеченост од Менхетен се лоцирани трговските улици каде може да ги најдете луксузните брендови како и брендовите за масовна потрошувачка. Тука ќе бидете воодушевени од односот на продавачите.
Париз
Париз е познат по шопинг – регионите каде може да најдете се што ви е потребно.  Les Quatre Temps е еден од најголемите светски трговски центри во кои се лоцирани повеќе од 250 луксузни и мас – бутици , 45 кафулиња и неколку кино сали.Берлин
Германската престолнина е одлична дестинација за сите кои сакаат квалитетен и ефт

loading...
Loading...