Најкратките бракови на естрадата

Loading...

Рекордери се Јелена Карлеуша и Бојан Кариќ – три месеци Пејачката и наследникот од познато семејство, оваа ни малку поласкана титула ја понесоа со разводот после само три месеци брак. Веста за нивниот развод ќе остане запаметена по шпекулациите дека Карлеуша го изневерила својот сопруг со нејзиниот телохранител.
Леонтина Вукомановиќ и Филип Пат – три години Леонтина и Филип минатата година се разведоа по три години брак, не успевајќи да ги решат брачните кризи.

Наташа Беквалац и Данило Икодиновиќ – пет години
Пикантната врска меѓу новосадската барбика и ватерполистот, што започната со секс на првиот состанок, заврши под будното око на јавноста. Парот се обидел на различни начини да ја реши кризата во бракот, но не успеале, а до денес не се знае точната причина за разводот.
Калиопи Букле и Васил Зафирчев – седум години
По седум години брак поп дивата Калиопи се разведе од нејзиниот сопруг, актерот Васил Зафирчев. Тие јасно не ја изнесуваат причината на јавноста, но знаеме дека тие сеуште се во добар однос. Пејачката и наследникот од познато семејство, оваа ни малку поласкана титула ја понесоа со разводот после само три месеци брак. Веста за нивниот ра

loading...
Loading...