Најмалку 10 лица повредени при експлозија во Истанбул

Најмалку 10 лица се денеска повредени во експлозијата која се случи во индустриско предградие во Истанбул, јави „НТВ“.До несреќата дошло кога експлодирал пакет што курир ѝ го испорачал на електронска компанија во делот на градот наречен Малтеп, кој е познат како комерцијален и станбен дел на градот.
Во изминатите недели Турција е во состојба на зголемени мерки на претпазливост поради бројните напади и закани на припадниците на Исламска држава, Курдите и на левичарските милитантни групи.
Станува збор за предградие во кое има многу автомеханичарски работилници.До несреќата дошло кога експлодирал пакет што курир ѝ го испорачал на електронска компанија во делот на градот наречен Малтеп, кој е познат како ко

Пронајдете не на следниве мрежи: