Намерно прегазил војник кој помага во Стајковци – Го стартувал возилото и…

Непромислен шофер намерно прегазил војник кој помага во Стајковци. Во 08:30 часот утринава во полиција пријавена е сообраќајна незгода на клучката кај Стајковци, во која возило „Ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Ј. од Стајковци, удрило во војникот Х.А. 
Имено, Х.A. како член на патрола на АРМ, која била поставена на горенаведеното место, на возачот на возилото му укажал дека не смее да продолжи со движење во правецот кој бил затворен поради работа на патот со механизација. Истиот не ја почитувал дадената наредба, го стартувал возилото и продолжил брзо да се движи, при што со левиот ретровизор го удрил полицаецот и го напуштил местото на настанот.
За кратко време бил најден насилникот, а полицаецот е хоспитализиран.Во 08:30 часот утринава во полиција пријавена е сообраќајна незгода на клучката кај Стајковци, во која возило „Ауди“ со скопски региста

Пронајдете не на следниве мрежи: