Нани во Арсенал, Андерсон во Порто

Неофицијалните информации кои се поврзани за играчите на Манчестер Јунајтед, Нани, односно Андерстон, говорат за нивните следни и можни дестинации.
Дејвид Мојс, новиот тренер на Манчестер Јунајтед, даде одобрение за трансферите на Нани и Андерсон.
Англискиот шампион има огромна конкуренција на крилните позиции каде ги има Валенсија, Јанг и Велбек, па со доаѓањето на Заха, Нани нема да има никаква шанса за место во тимот, бидејќи не се наоѓа во плановите на Мојс.
Андерсон би можел да се врати во екипата на Порто, додека пак како следна дестинација за Нани се шпекулира дека е екипата на Арсенал, која е подготвена да плати 8 милиони фунти за обештетување.Неофицијалните информации кои се поврзани за играчите на Манчестер Јунајтед, Нани, односно Андерстон, говорат за нивни

Пронајдете не на следниве мрежи: