Напнато во Калиманци: Нуркачи трагаат по возилото и возачот

Екипи на специјалните единици нуркачи го пребаруваат езерото Калиманци во месноста Рибнички Мост на меѓународниот пат за Бугарија, каде се претпоставува дека се наоѓа возилото и телото на 43-годишниот Дејан од каменичка Дулица.Увид на местото на несреќата каде вчера околу 16 часот испливало телото на 31-годишната Тања С. врши полицијата во присуство на јавен обвинител. Во близина на акумулацијата се пронајдени траги на автомобил, но не се пронајдени ниту автомобилот, ниту друго лице во водите на Езерото.
Според информации од полицијата обдукцијата извршена синоќа на телото на починатата жена покажала дека смртта кај неа настапила од давење.
Надлежниот јавен обвинител интензивно работи на расветлување на причините за смртта.Увид на местото на несреќата каде вчера околу 16 часот испливало телото на 31-годишната Тања С. врши полицијата во присуство на јавен обвинител. Во

Пронајдете не на следниве мрежи: