Насилник ја избол својата сопруга додека со сопственото тело ја бранела нивната едногодишна ќерка

Loading...

Во Србија е уапсен З.М (50) бидејќи на првиот роденден на неговата ќерка ја избодел сопругата Г.Р (34). Според информациите на српски Блиц, тој неодамна излегол од притвор поради семејно насилство, ја тепал неговата сопруга, но и нејзината мајка.– Таа го пријавила дека нејзиниот сопруг ја тепа и поради тоа бил уапсен. Бил во притвор и против него е покренат обвинителен акт. Меѓутоа, на главниот претрес заедно со мајката и сведоците го променила исказот. Тврделе дека тој не е виновен, па против него била отфрлена кривичната пријава и бил пуштен на слобода, вели согооврникот за српски Блиц.
Како бил пуштен од притвор требало со сопругата да организира роденден за нивната ќерка меѓутоа никој не можел да почуствува дека семејното насилство ќе се повтори.

– Кога роднините си заминале, сопругата легнала во креветот заедно со нејзината ќерка, а тој без никаков повод го земал ножот и ја избодел по целото тело.  Бил пијан, сопругата  се бранела и во тој момент и прорботел мајчинскиот инстинкт па така го заштитила своето дете. За среќа, детето не е повредено. Таа успеала да повика Брза помош, додава соговорникот.
Изгубила доста крв и поминала со тешки телесни повреди и веднаш била пренесена на Ургентно, а полицијата го уапсила насилникот.– Таа го пријавила дека нејзиниот сопруг ја тепа и поради тоа бил уапсен. Бил во притвор и против него е покренат обвинителен акт. Меѓутоа, н

loading...