Нашите младинци им одржаа лекција на грчките ракометари

Нашите репрезентативци победија со 8 гола разлика и со тоа се поблиску до пласманот на ЕП во Австрија во мечот што се одигра во СРЦ „Кале“. Нашите репрезентативци победија со 8 гола разлика и со тоа се поблиску пласманот на ЕП во Австрија во мечот што се одигра во СРЦ „Кале“. Конечниот резултат е 30:22. Доколку Грците ја совладаат репрезентацијата на Италија, тогаш нашите младинци би обезбедиле пласман дури и ако загубат од Исланд со четири гола разлика.
Нашите јуниори постепено ја зголемуваа својата предност во натпреварот, а во 37. минута се забележа водство од 10 гола (21:11). Грците се обидуваа да пружат отпор, но крајниот резултат покажа кој е доминантен на теренот. Ивановски одбрани 14 удари, а Талевски постигна 7 гола. Честитки!
Грција – Македонија  22:30
Македонија: Ивановски (14 одбрани), Ф.Талески 7, Манасков 5, Бој.Маџовски 2, Давитковски 1, Дрогишки 3, Борј.Маџовски 3, Палевски 1, Поповски 3, Костовски 2, Крстевски, Маркудов, Ончев, Ј.Талески 3, Трајковски и Велковски.Нашите репрезентативци победија со 8 гола разлика и со тоа се поблиску пласманот на ЕП во Австрија во мечот што се одигра во СРЦ „Кале“

Пронајдете не на следниве мрежи: