Наташа Беквалац за свадбата на Ибица не штедела ниту на ситници

Loading...

Познатата српска пејачка Наташа Беквалац заедно со своето момче Лука се венчаа вчера на роденденот на пејачката на Ибица.И додека двајцата наскоро ќе станат родители тие вчерашниот датум покрај роденденот на пејачката ќе го паметат и по големиот свадбен луксуз кои си го дозволија.
Сместувањето во луксузна вила на најблиските членови на семејствата, кумовите и пријателите чинело неверојатни 22 илјади евра за само една недела, а ако се земе фактот дека младенците на Ибица пристигнаа неколку денови пред свадбата и се претпоставува дека ќе останат подолго од една седмица, тоа значи дека парот ќе плати неверојатни 44 илјади евра само за сместување на гостите.

 
Свадбата се случила во еден ресторан на плажа, а неговото изнајмување чинело 25 илјади евра, а парот изнајмил и два ди-џеии кои чинеле по 5 илјади евра од човек.
Парот не го заборавил ниту превозот за гостите, па така само за авионски карти потрошени се 10 илјади евра и со ова српските медиуми велат дека целиот луксуз надминува 100 илјади евра.
 И додека двајцата наскоро ќе станат родители тие вчерашниот датум покрај роденденот на пејачката ќе го паметат и по големиот свадбен луксуз к

loading...