Навивач на Металург се обиде да го нападне голманот на Вардар

Непознат навивач на Металург успеа да да се симне од трибините и да предизвика инцидент за време на ракометното дерби, кое се одигра помеѓу тимовите на Металург и Вардар.Тимот од Автокоманда оствари убедлива победа со 30:21 и со тоа ја освои шампионската титула.
Имено, навивачот некако успеал да ги избегне редарите и се упати кон голманот на Вардар, Страхиња Милиќ.
Погледнете:
Тимот од Автокоманда оствари убедлива победа со 30:21 и со тоа ја освои шампионската титула.
Имено, навивачот некако успеал да ги избегне р

Пронајдете не на следниве мрежи: