Навивачите на Ливерпул го кренаа гласот против Суарез

Уругвајскиот интернационалец од редовите на Ливерпул, го навлече гневот на овој англиски преммиерлигаш откако изјави дека е подготвен да преговара со Арсенал.„Суарез е срамот за нашиот клуб кој со својата репутација го бранеше низ целата јавност“ изјавија навивачите на Ливерпул.
Двете понуди кои беа испратени на сметка на Ливерпул беа одбиени, сепак, Ливерпул има обврска да доколку пристигне понуда вредна над 40 милиони фунти, да го известат уругваецот.
Веќе е направено тоа, Арсен Венгер мошне мудро го направи потегот со кој можеби и ќе го ангажира уругвајскиот интернационалец. Стратегот на Арсенал испрати понуда вредна 40 милиони фунти, и плу некоја фунта, па така го исполни условот што го поставија челниците на Ливерпул.
„Однесувањето на овој фудбалер и неговите претставници во последните недели и месеци беше толку непријатно да веќе навистина не сакам да го гледам во Ливерпу“ изјави еден од навивачите на Ливерпул.„Суарез е срамот за нашиот клуб кој со својата репутација го бранеше низ целата јавност“ изјавија навивачи

Пронајдете не на следниве мрежи: