Навивачите на Ривер Плата со оружје убија 40-годишен навивач на Тигре

Еден навивач на аргентинскиот фудбалски клуб Тигре го загуби својот живот поради тоа што беше ранет во пресрет на првенствениот натпревар против Ривер Плата.
Аргентинските медиуми пренесуваат дека било пукано со огнено оружје во судирот меѓу навивачите на двата тима, по расправијата кај делот за купување на дресови и влезници за мечот кој Ривер Плата го доби со резултат 3-2.
40-годишниот навивач беше еден од 13-те хоспитализирани по навивачките нереди.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Еден навивач на аргентинскиот фудбалски клуб Тигре го загуби својот живот поради тоа што беше ранет во пресрет на прве

Пронајдете не на следниве мрежи: