НАВИВАЧКО ЛУДИЛО: Фантастична кореографија на навивачите на Легија, вистинско тифо-уживање!!!

Можеби Легија не одигра на своето ниво со романска Стеауа, но сето тоа е ставено во втор план, откако фановите на полската екипа по којзнае кој пат докажаа и покажаа како се прави кореографија и како се навива за својот тим, со сета слобода можеме полските навивачи да ги вметнеме во ТОП навивачките групи во целиот свет.Натпреварот на „Пепси Арената“ во Варшава го следеа 21 000 публика. Мечот заврши со нерешен исход, резултат 2-2, па тоа значеше елиминација од Лигата на Шампионите за полскиот претставник во ова натпреварување, откако на гостински терен кај романскиот претставник се одигра со резултат 1-1.
Но, сторија број еден од овој натпревар не беше ниту играта, ниту резултатот… Се знае, кога станува збор за големите фудбалски натпревари во Полска, точно се знае од каде доаѓа „ШЛАГОТ“, од трибините секако, ова мора да го погледнете…Натпреварот на „Пепси Арената“ во Варшава го следеа 21 000 публика. Мечот заврши со нерешен исход, резулта

Пронајдете не на следниве мрежи: