Не го виде „гризот“ на Суарез, а ќе им суди на Бразил и Германија во полуфинале!

Мексиканскиот судија ќе ја дели правдата на првото полуфинале на СП во Бразил.Марко Родригез ќе го суди дуелот помеѓу Бразил и Германија иако е запаметен по тоа што не го виде најголемиот скандал на Мундијалот кога Суарез го гризна Киелини по рамето.
За него ова ќе биде трет натпревар на Светското првенство, но имаше и неколку дискутабилни одлуки на шампионатот.
Повеќе на: SPORT365.MKМарко Родригез ќе го суди дуелот помеѓу Бразил и Германија иако е запаметен по тоа што не го виде најголемиот скандал на Мундијалот кога Суарез го

Пронајдете не на следниве мрежи: