Не се одвојува од овој скап предмет за кој многумина сметаат дека е тотална глупост

Кога сте холивудска ѕвезда, вашето кафе доаѓа во посебна чаша. Тоа барем важи за 48-годишната актерка и пејачка Џенифер Лопез, која прославила една млада дама, односно нејзината работа.Имено, Џенифер во последните неколку недели не се одвојува од својата Старбакс шолја за кафе со нејзините иницијали, која е изработена од омбре кристали. 
Цената на чашата изнесува вртоглави 500 евра, но дизајнерката задоволно ги трие своите раце бидејќи откако Џеј Ло е видена со неа, продажбата драстично пораснала и покрај лудата цена.

 
Нејзиното име е Тенека Мур, која стои позади брендот “TaylorMade Bling”, a за популарниот сајт TMZ таа открила дека “продажбата оди одлично” и не може да верува што сè почнало да се случува откако блиска пријателка на Џенифер ѝ ја купила чашата како роденденски подарок.

Тенека признала и дека други бројни славни личности почнале да нарачуваат персонализирани шолји, а ова е уште еден доказ дека светските познати личности можат да продадат речиси сè.Имено, Џенифер во последните неколку недели не се одвојува од својата Старбакс шолја за кафе со нејзините иницијали, која е изработена од омб

Пронајдете не на следниве мрежи: