Неделен хороскоп за 08.04.2013- 14.04.2013

Loading...

Овен
Во понеделник и вторник вашиот ентузијазам ќе влијае на сите околу вас. Што и да допрете ќе „расцвета“.  Ова расположение вам ќе ви донесе  успех во средината на неделата. Важно е да не брзате и да не се „занесувате“ премногу. Четврток и петок ќе продолите да дејствувате лековите на другите луѓе.  Сите ќе ги усреќите.  Но внимавајте тоа нека бидат најблиските не се истоштувајте непотребно за споредни личности. Во сабота и недела ќе бидете брзи како ракета.
Бик
Почетокот на неделата ќе имате спротивставени мислења за едно прашање што ви е важно. Таа неодлучност ќе ве збуни. Ви советуваме да не ги слушате другите туку да се потпрете на својата интуиција. Не се плашете дека ќе донесете погрешна одлука. До среда се ќе помине а вие повторно ќе бидете спокојни. Во четврток и петок одлично ќе бидете расположени, ќе цените се што имате и ќе се прашувате со што сте го заслужиле тоа. Викендов ќе биде одличен за шопинг.
Близнаци
Како и да се чувствувате во понеделник знаете дека не сте сами.  Сите околу вас имаат комплицирани животи но од друга страна ќе бидат подготвени да ви помогнат. Среда и четврток од друга страна ќе сакате да го поминувате времето сами и така ќе ги донесете одлуките кои е крајно време да бидат донесени. Во петок е можна расправија со некој сосед, па конечно ќе ги решите проблемите кои ги имате со него. Сабота и недела се денови погодни за љубов.
Повеќе на следниот ЛИНКОвен
Во понеделник и вторник вашиот ентузијазам ќе влијае на сит

loading...