Неделен хороскоп за 19.08.2013-25.08.2013

Loading...

Што ве очекува оваа недела?Овен
Во понеделник и вторник, ќе чувствувате промена во воздухот и што е најважно вие ќе бидете таа личност која се подготвува да се менува. Среда е ден кога треба да поработите на својата импулсивност- односно на некои ваши брзи реакции кои ги повредуваат луѓето околу вас. Од среда па се до сабота емоциите ќе ви бидат прилично нагласени. Викендот искористете го за завршување на многуте обврски.
Бик
Не губете ги нервите поради малите работи со кои ќе се сретнете од понеделник па се до среда. Потребно е да останете присебни. Четврток е одличен за експриментирање и мали промени во вашиот изглед. Во сабота обратете внимание на парите па добро организирајте го домашниот буџет.
Близнаци
Нови контакти ве очекуваат уште во понеделник. Во прашање е личност поврзана со вашата работа- нов деловен соработник или клиент. Вторник носи потешкотии во комуникацијата. Проблеми со партнерските односи може да се појават во четврток, но причината ќе бидете вие. Најдете време за саканата личност и недоразбирањата брзо ќе поминат. Сабота и недела посветете му се на семејството.
Повеќе на TZM.MKОвен
Во понеделник и вторник, ќе чувствувате промена во воздухот и што е најважно вие ќе бидете таа личност која се подгот

loading...
Loading...