Неделен хороскоп за 21.04.-27.04.2014

Loading...

Неделен хороскоп за 21.04.-27.04.2014Овен
Во понеделник сигурно ќе немате причина да се жалите на било што. Неделата ќе започне така што ќе бидете супер организирани и ќе ги исполнувате без проблеми сите задачи и цели кои ги имате. Во вторник и среда само ја пратите енергијата и следот на случувања. Немојте да се трудите по секоја цена нешто да постигнете. Работите се движат во правецот во кој што треба. Почнувајќи од четврток и во текот на викендот, очекувајте дека ќе бидете исклучително интелектуално моќни и длабоки. Немојте тоа да ве направи негативни, туку напротив. Радувајте се што сте надмоќни над околината.
Бик
Во понеделник сигурно ќе немате причина да се жалите на било што. Неделата ќе започне така што ќе бидете супер организирани и ќе ги исполнувате без проблеми сите задачи и цели кои ги имате. Во вторник и среда само ја пратите енергијата и следот на случувања. Немојте да се трудите по секоја цена нешто да постигнете. Работите се движат во правецот во кој што треба. Почнувајќи од четврток и во текот на викендот, очекувајте дека ќе бидете исклучително интелектуално моќни и длабоки. Немојте тоа да ве направи негативни, туку напротив. Радувајте се што сте надмоќни над околината.
 
Близнаци
Понеделникот ви донесува некои интересни можности за службени разговори. Може да научите многу работи кои подоцна ќе ви бидат од корист и тоа од личност која од не многу одамна ја познавате. Потрудете се да бидете и внимателен слушател, а не личност која го има главниот збор. Вторник и среда се денови кога ќе бидете во прв план и кога за вас најмногу ќе се зборува – секако, благодарејќи на вашиот шарм и позитивно влијание на другите. Уживајте во вниманието кое го добивате, а исто така бидете отворени и за романтика. Од четврток па се до крајот на викендот, ќе размислувате за материјалните работи. Идеално би било да го реорганизирате домашниот буџет.

 
Рак
Во понеделник и вторник посветете се на себе. Нека биде тоа активност за која не сте имале доволно време. Дури и ако некој од вашето опкружување ве прогласи за себични, не посветувајте внимание на тоа. Имате потполно право да уживате во задоволувањето на самите себе. Некои службени преговори и балансирања треба да се напрват во четврток. Внимателно размислете што ви одговара. Исто така во петок ќе бидете колага/колешка со кој/а е задоволство да се соработува. На самиот почеток на викендот ве очекуваат некои мали несогласувања со љубовниот партнер, но тоа не е нешто за кое би требало непотребно да се вознемирувате.
Лав
Понеделникот ќе помине во зголемена тензија и непријатно чувство кое е последица на неразбирањето или дури пак на судирот со вашите претпоставени. Ви сте некој кој се има затечено на погрешно место во погрешно време, и за жал, малку што може да промените, иако сте свесни дека сте во право. Потрудете се ова премногу да не ве допре, бидејќи во вторник и среда ве очекуваат релаксирачки, романтични моменти со вашиот партнер. Исто така, припадниците на овој хороскопски знак кои се сингл ќе имаат многу добра забава со пријателите, но и можност за едно ново познанство. Викендот ќе помине во еден краткотраен пад на расположението, кое една разговор со човек од доверба може да го поправи.
 
Девица
Ако на почетокот на неделата било што ви биде непријатно, најдете начин тоа да ги избегнете.  Нема потреба да трпите било што, што не ви одговара на вашиот сензибилитет. И немојте поради тоа да чувствувате грижа на совест. Во средината на неделата ве очекува успех на работа. Тоа може да биде зголемување на платата, нов клиент или крај на некоја долго решавана задача. Се во се, крајот на неделата ќе го дочекате задоволни. За викендот ќе бидете посебно емотивни. Водете сметка да не го загушите својот партнер. Обидете се да бидете помалку емотивни и посматрајте го животот од ведрата страна.

 
Вага
Ако на почетокот на неделата било што ви биде непријатно, најдете начин тоа да ги избегнете.  Нема потреба да трпите било што, што не ви одговара на вашиот сензибилитет. И немојте поради тоа да чувствувате грижа на совест. Во средината на неделата ве очекува успех на работа. Тоа може да биде зголемување на платата, нов клиент или крај на некоја долго решавана задача. Се во се, крајот на неделата ќе го дочекате задоволни. За викендот ќе бидете посебно емотивни. Водете сметка да не го загушите својот партнер. Обидете се да бидете помалку емотивни и посматрајте го животот од ведрата страна.
 
Скорпија
Незадоволни сте? Имате чувство на непријатност, а незанете како да се ослободите!? Првиот ден од оваа недела е вистински момент за тоа. Било да се работи за емотивни, службени или семејни односи, немојте да трпите било што на својата кожа. Застанете позади своите желби, можности, постапки и бидете храбри. Самоувереноста е клучот за успех. Во средината на неделата верувајте во кармата. Ако занете дека сте биле исправни, нема од што да се плашите. Кога ќе наидете на проблем, ќе наидете и на решение – ако сте заслужиле. Ако не, научете ја лекцијата. Во недела внимавајте некој да не ве прелаже во врска со пари.
Стрелец
Незадоволни сте? Имате чувство на непријатност, а незанете како да се ослободите!? Првиот ден од оваа недела е вистински момент за тоа. Било да се работи за емотивни, службени или семејни односи, немојте да трпите било што на својата кожа. Застанете позади своите желби, можности, постапки и бидете храбри. Самоувереноста е клучот за успех. Во средината на неделата верувајте во кармата. Ако занете дека сте биле исправни, нема од што да се плашите. Кога ќе наидете на проблем, ќе наидете и на решение – ако сте заслужиле. Ако не, научете ја лекцијата. Во недела внимавајте некој да не ве прелаже во врска со пари.

 
 
Јарец
Вашата практична страна ќе дојде до израз во понеделник, барем кога е во прашање љубовта. Ќе посакате на саканиот(ата) да поклонете нешто што ќе го направете со сопствени раце. Дури тоа да е и вечера, пратнерот ќе знае да го цени вашио труд. Во среда ве очекува успех на работата. Извесен е и прилив на поголема количина на пари. Добри вести може да очекувате во четврток, ќе ве израдува сознанието за проширувањето на семејството на некој близок пријател. Во текот на петок, обрнете внимание на првите знаци на настинка. Доколку во текот на викендот не одмарате доволно постои опасност од некои непријатни здравствени проблеми. Зголемете го внесувањето на витамини и доволно спијте.
Водолија
Во понеделник ќе се обидете да го украдете вниманието на околината. Немој да мислите дека тие тоа нема да го приметат. Нема потреба од себе да правите кловн. Вие имате квалитети по кои сте препознатливи и луѓето од вашата околина тоа го знаат. На овој начин само може да паднете ниско во нивните очи. Во вторник и среда обидете се да ги слушате луѓето. Немојте да бидете своеглави, посебно кога љубовта е во прашање. Во четврток и петок ќе биде силно емотивни. Водете сметка да не претерате со реакциите и да направите голем проблем поради кој подоцна ќе мора долго да се извинувате.
 
Риби
Во понеделник сета енергија насочетеја на еден службен проект. Ако го дадете сопствениот маскимум, ќе си олеснете во иднина. Не двоумете се тогаш да побарате помош или барем совет од некои поискусни колеги. Кога е во прашање љубовниот живот, потребно ви е малку трпение.  Слободните припадници на овој знак можат да се изненадат во среда кога ќе сфатат дека во нивна близина се наоѓа личност која досега не ја приметувале, а која е посебно привлечна. Викендот е погоден за дружење, но и за краток одмор. Отпатувајте некаде, заслужувате!
РепубликаОвен
Во понеделник сигурно ќе немате причина да се жалите на било што. Неделата ќе започне така што ќе бидете супер органи

loading...
Loading...