Нејмар бил член на Реал Мадрид?!

Интересна фотографија а воедно информација излезе од шпанските медиуми.Шпански „АС“ обелоденува дека наводно бразилецот Нејмар пред седум години бил дел од кралскиот клуб.
На документот од Фудбалската Федерација на Шпанската престолнина, стар седум години, стои дека тогаш 14-годишниот Нејмар Да Силва Сантош Жуниор, потпишал договор со Реал Мадрид.
Интересно е тоа што Реал Мадрид одбил да плати 60 000 евра за уште тогаш исклучително талентираниот Нејмар.
Извор/Фото: kurir.mkШпански „АС“ обелоденува дека наводно бразилецот Нејмар пред седум години бил дел од кралскиот клуб.

Пронајдете не на следниве мрежи: