Нејмар дебитира на „Ноу Камп“ против неговиот поранешен тим

Утре е голем ден за бразилската фудбалска ѕвезда која полека но сигурно се искачува на тронот во светскиот европски фудбал.Бразилскиот интернационалец од редовите на Барселона, своето деби на „Ноу Камп“ пред домашната публика, своето деби ќе го има токму против неговиот поранешен клуб, Сантош.
Инаку познато е дека Нејмар имаше огромна приврзаност со бразилскиот тим, каде мина 4 години, одигра 103 натпревари притоа постигнувајќи 54 погодоци, па тука го фати залетот во својата кариера, мина забележано кај многу европски светски фудбалски гиганти, а на многу пати тој имаше храброст да им каже НЕ на истите и да го даде својот максимум за Сантош.
21-годишниот Нејмар утре ќе има натпревар против Сантош, како што и самиот тој вели, тоа ќе биде посебен, многу посебен натпревар за него.
„Тоа ќе биде многу посебен натпревар за мене, ќе играм против моите поранешни соиграчи, но со гордост ќе го носам дресот на Барселона“ изјави Нејмар.Бразилскиот интернационалец од редовите на Барселона, своето деби на „Ноу Камп“ пред домашната публика, св

Пронајдете не на следниве мрежи: