Нејмар: Го остварив мојот сон

Бразилскиот интернационалец од редовите на Барселона, Нејмар, вели дека со првиот официјален настап за овој тим го остварил неговиот сон.Дебито за Барселона е остварување на сонот на бразилецот Нејмар, а со самото тоа и играњето покрај играч како Меси.
„Го остварив животниот сон, знам дека е потребно уште малку време за да влезам во форма но воодушевен сум што добив прилика да заиграм покрај Меси бидејќи околу тоа мечтаам долго…“ вели Нејмар.
Инаку бразиелцот дебитираше на пријателскиот натпревар со полски Лех од Гдањск, а натпреварот заврши нерешено со резултат 2-2, Нејмар одигра 10-тина минути на овој натпревар.Дебито за Барселона е остварување на сонот на бразилецот Нејмар, а со самото тоа и играњето покрај играч како Меси.

Пронајдете не на следниве мрежи: