Нејмар го повикува Руни во Барселона

Бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар вели дека би бил пресреќен доколку заигра заедно со Вејн Руни во екипата на Барселона.
„Го запознав Руни, тој е добар човек, но тоа што е уште поважно, е тоа дека тој е еден од најдобрите играчи во светот“ изјави Нејмар.
Приказната околу Вејн Руни сеуште нема краен епилог, па се чини дека англичанецот има повеќе опции отколку што се мисли, наводно како прв кандидат за неговиот потпис се споменува екипата на Арсенал, но, конечниот збор ќе го има токму Вејн Руни.
„Би било сон кога би играл со него во Барселона. Сигурен сум дека би можеле да имаме напредок во нашата игра. Барселона е тим за најдобрите фудбалери“ вели Нејмар.Бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар вели дека би бил пресреќен доколку заигра заедно со Вејн Руни во екипата на Барсел

Пронајдете не на следниве мрежи: