Нејмар: Меси најдобар? Хмм, не знам…

Бразилецот се сомнева дека неговиот клубски колега бил најдобар на Мундијалот.Фудбалерот на каталонскиот гигант Барселона, бразилецот Нејмар вели дека воопшто не е сигурен во однос на тоа дали аргентинецот Лионел Меси ја заслужи наградата за најдобар фудбалер на изминатото Светско Првенство во фудбал кое се одржа во Бразил.
„Што да кажам за Меси… Премногу го ценам и како играч и како личност, но не знам дали ја заслужи наградата за најдобар играч на Мундијалот. Бастијан Швајнштајгер и Арјен Робен исто така играа добро…“ истакна Нејмар.
Повеќе на: sport365.mkФудбалерот на каталонскиот гигант Барселона, бразилецот Нејмар вели дека воопшто не е сигурен во однос на тоа дали аргентинецот Лионел Меси ја засл

Пронајдете не на следниве мрежи: